Taimsel toidul on enamasti väiksem keskkonna jalajälg. Planeedisõber lisab oma taldrikule rohkesti maitsvaid taimi, muuhulgas valgurikkaid kaunvilju.
Planeedisõber toitub peamiselt maitsvatest taimedest ja ei liialda loomsega.
Teisest maailma otsast transporditud kala söömine ei ole kuidagi keskkonnahoidlik. Kui võimalik, söö Eestis või lähipiirkonnas püütud või kasvatatud kala.
Mahetoidu kasvatamisel ei kasutata mineraalväetisi ja sünteetilisi taimekaitsevahendeid. Eelista võimalusel mahetoitu.
Hooajaline ja kohalik toit on värske. Seda eelistades vähendad ka toidu raiskamist ja panustad kohalikku kogukonda.
Seejuures on raske näha toidu tootmise mõju meid ümbritsevale. Peame teadma, millised on sisendid, mismoodi toitu toodetakse ning mis tuleb lõpptoodanguna. Arvesse tuleb võtta kogu ahel, sest alles siis saab öelda, millised tootmis- või püügiviisid annavad kõige kestlikumaid tulemusi. Kõiki neid asjaolusid võtavad liha ja kala puhul arvesse lihafoor ja kalafoor.
Lihafoor (ehk Meat Guide) on Eestimaa Looduse Fondi (ELF) poolt koostöös Maailma Looduse Fondi (WWF) töörühmaga koostatud juhend, mis aitab teha keskkonnahoidlikumaid lihavalikuid Eestis.
Kalafoor (ehk Fish Guide) on Maailma Looduse Fondi (WWF) ja Eestimaa Looduse Fondi (ELF) koostatud juhend, mis aitab teha keskkonnahoidlikumaid kala- ja mereannivalikuid Eestis.
${ element.title }
${ element.values.kirjeldus}Pane taldrikule eelkõige rohkelt taimset, see on sinu supervõime elurikkuse kao ja kliimakriisi vastu. Inspiratsiooni saab toidufoori retseptide lehelt.
Projekti elluviimist ja ajakohastamist rahastab Euroopa Liit. Sisu eest vastutab Eestimaa Looduse Fond koos teiste projekti Eat4Change partneritega ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.